Długowieczne ogrodzenia z drewna

Trwałe ogrodzenia drewniane

Niewłaściwie konserwowane płoty z drewna prędko się zużywają oraz mogą bezpowrotnie zgubić swój dotychczasowy czar i cechy. Decydując się na używanie drewna na płot powinno się poznać typy konserwacji oraz pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas będziemy mogli napawać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelkie prace konserwujące płot z drewna trzeba rozpocząć od należytego i dokładnego przygotowania towaru na płot, bo od tego uzależniony jest rezultat finalny własnych robót. Przed zastosowaniem artykułów do protekcji oraz ozdoby płotów z drzewa istotne jest sprawdzenie, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga symptomów biokorozji. Nie wcześniej niż po zwieńczeniu obróbki drewna na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, zwłaszcza w przypadku gołego drzewa ogrodzeniowego, winniśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu fachowego, jaki zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i robakami. Kiedy asekurujemy już nasze ogrodzenie przed rozwojem biokorozji, wypada nanosić następne amalgamaty, które zabezpieczą je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli pożądamy zdołać zachować naturalny kolor drewna naszego ogrodzenia, winniśmy użyć achromatyczny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu sprecyzowanego koloru, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący bądź lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, zabezpieczy płot od wewnątrz, ale nie utworzy na jego nawierzchni profilaktycznego filmu. Zabezpieczone w ten sposób płot zostanie matowe oraz miłe w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej protekcji ogrodzenia, winniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki skuteczniej niż w wypadku impregnatu ochroni ogrodzenie przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych.

Jak widać by ogrodzenia z drewna były trwałe należy poświęcić im dużo uwagi oraz troski.

Totalnie inaczej jest w przypadku ogrodzeń wykonanych z plastiku. Ów typ ogrodzeń jest w pełni odporny na warunki atmosferyczne przez co nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia PCV nie podlegają także biokorozji tym samym służą swoim posiadaczom przez długie lata.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s