Budowa sztachety z Winylu na ogrodzenie i furtę ze sztachet nie potrzebuje zezwolenia na budowę oraz zgłaszania tego faktu do starostwa powiatowego poza kilkoma wypadkami.

Stawianie sztachety z PCV na plot i bramę sztachetowa nie potrzebuje zezwolenia na budowę ani zgłaszania tego faktu starostwu powiatowemu wyjąwszy szczególne wypadki.

Balustrady z Winylu na ogrodzenie i bramkę ze sztachet nie przewyższające wielkości 2,2 m stawiane pomiędzy dwoma sąsiadującymi działkami nie potrzebują żadnych formalności urzędowych. Dotyczy to tez ogrodzeń chwilowych ochraniających plac budowy.

    Zgłoszenia wymaga:

  1. stawiamy ogrodzenia od strony ulicy, torów kolejowych i pozostałych miejsc publicznych (nie tyczy się to płotów w sąsiedztwie dróg prywatnych oraz wew. nie będących drogami powszechnymi)
  2. stawianie płotu przekraczającego 2,2 m wysokości bez względu na położenie ogrodzenia.
  3. Zgłoszenia wznoszenia plotki z plastiku na plot i furtkę ze sztachetek dokonuje się w miejscowym starostwie powiatowym albo urzędzie miasta.
  4. Zgłoszenie zamysłu budowy płotu winno określać gatunek ogrodzenia, sposób zrealizowania jego instalacji i proponowany dzień startu budowy.
  5. Niezależnie od zgłoszenia powinno się dodać deklaracje o upoważnieniu do dysponowania nieruchomością w zamiarach budowlanych i jeśli jest to potrzebne przez starostwo zarys ogrodzenia.

Od czasu do czasu do stawiania plot PVC na ogrodzenie i bramę sztachetowa wymagane są specjalne uzgodnienia tj. np. aprobata administratora drogi na lokalizacje wjazdu.

Budowę płotu wolno rozpocząć po 30 dobach od zgłoszenia zamiaru jego konstrukcji, o ile urząd nie wniesie wcześniej protestu. Sprzeciw może być w sytuacji, kiedy zamierzane ogrodzenia plastykowe na ogrodzenie i furtę ze sztachet jest niekompatybilne z ustaleniami tutejszego planu zagospodarowania przestrzennego np. może być w pasku drogowym projektowanej ulicy. W sytuacji kiedy planowane sztachety z plastyku na plot i furtę sztachetowamoże grozić bezpieczeństwu ludzi czy tez mienia, np. przez ograniczanie widoczności, konstrukcja takiego ogrodzenia może wymagać pozyskania pozwolenia na jego budowę.
Zgłoszenie zamysłu stawiania płotu jest ważne przez dwa lata. Brak rozpoczęcia robót przez ów okres skutkuje odwołaniem zgłoszenia a także w przypadku ochoty postawienia ogrodzenia konieczne staje się ponowne zgłoszenie tego faktu.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s